Türkiye

Tc Kimlik Numarası Sorgulama,Öğrenme,Doğrulama,SorguTC. Kimlik Numaramı bulamıyorum, ne yapmalıyım?

Öncelikle TC Kimlik No sorgulama formuna bilgilerinizi Nüfus Cüzdanında olduğu gibi girdiğinizden emin olunuz. Bilgileri doğru ve eksiksiz girdiğinizden emin olduktan sonra hala bulamadıysanız, kayıtlı olduğunuz İlçe Nüfus Müdürlüğü'ne başvurmanız gerekmektedir.

TC. Kimlik No bilgilerimin bir kısmı yanlış, ne yapmalıyım?

Kayıtlı olduğunuz İlçe Nüfus Müdürlüğü'ne başvurmanız gerekmektedir.

Yukarıdaki TC. Kimlik No Sorgulama Formu çalışmıyor

TC. Kimlik Numarası Sorgulama Formu çalışmıyor veya hata veriyorsa, tckimlik.nvi.gov.tr adresinden deneyiniz.

Tc Kimlik Numarası Linkleri


Önemli Açıklama : Kişisel Bilgi Güvenliğiniz için hiçbir web sitesi üzerinden tc kimlik doğrulaması yapmayınız. Sadece Nvi.gov.tr adresinden form doldurunuz!

TC. Kimlik No Nedir?


TC. Kimlik Numarası: Onbir (11) haneden oluşan, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından TC. vatandaşlarına verilmiştek bir sayıdır.

TC Kimlik No, MERNİS ve KPS

MERNİS: Merkezi Nüfus İdaresi Sistemi. Amacı, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına birer TC kimlik numarası vererek, Nüfus kayıtlarının bilgisayar ortamına aktarılarak, Merkezi Nüfus Veri Tabanını kurulmasını gerçekleştirmek. KPS: Kimlik Paylaşımı Sistemi. Kimlik Paylaşım Sistemi veri tabanındaki kimlik bilgileri Kamu Kuruluşları ile kamu hizmeti sunan kuruluşların paylaşımına açılmıştır. KPS sayesinde aşağıdaki temel sorgulamalar yapabilmektedir:  • TC. Kimlik Numarasına karşılık kişi bilgileri sorgulama
  • TC. Kimlik No ile ilgili kişinin açık kaydındaki kişi bilgileri sorgulanmaktadır.
  • Kişi bilgilerine karşılık TC. Kimlik No sorgulama
  • Kişinin adı, soyadı, baba adı, anne adı, doğum tarihi, doğum yeri ve cinsiyeti gibi bazı bilgilerine karşılık TC. Kimlik No sorgulanmaktadır.
  • Nüfusa kayıtlı olduğu yer bilgilerine karşılık kimlik bilgileri sorgulama
  • Kimlik Paylaşım Sisteminden kişinin nüfusa kayıtlı olduğu ilçe, cilt, aile sıra no, birey sıra no bilgilerine karşılık kişi bilgileri ve TC. Kimlik No sorgulanmaktadır.
  • Nüfus Kayıt Örneği Sorgulama
  • TC. Kimlik No veya nüfusa kayıtlı olduğu yer bilgilerine karşılık Nüfus Kayıt Örneği olaylı veya olaysız olarak sorgulanabilmektedir.